اولین جشنواره هنر و روان

//اولین جشنواره هنر و روان

اولین جشنواره هنر و روان

📌 آخرین مهلت ارسال/تمدید شد: ۱۰ دی ۱۳۹۸

  به گزارش مجله داستان و سفر، اولین دوره جشنواره هنر و روان با هدف انگ‌زدایی از بیماران اعصاب و روان در سه حوزه داستان کوتاه، عکس و فیلم کوتاه به همت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دانشکده پزشکی، گروه روانپزشکی برگزار می‌شود.

🔸 محمدرضا فیاضی بردبار، استاد روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ریاست این جشنواره را بر عهده دارد و مرکز تحقیقات روانپزشکی و علوم رفتاری، انجمن روانپزشکان ایران و سازمان کل بهزیستی استان خراسان رضوی از نهادها و سازمان‌های همکاری این جشنواره به حساب می‌آیند.

🔸 جوایز:
آثار منتخب در رتبه‌های اول ۷۰ ملیون ریال، دوم ۴۰ ملیون ریال، سوم ۲۰ ملیون ریال و چهارم و پنجم ده میلیون ریال دریافت خواهند کرد. 

🔸 اهداف و موضوع جشنواره:
ما باورمندان به تاثیر انکارناپذیر هنر و روان بر یکدیگر، برآنیم تا با روشن کردن شمع نوری را به هزار توی روان بتابانیم و به روشنگری ودرک بیشتر این بخش پر راز و رمز وجودانسان بپردازیم. 

ما باور داریم بیان هنری این قدرت را دارد که فرهنگ و آگاهی عمومی از بیماری ها و سلامت روان را ارتقا بخشیده و به همگان کمک کند تا با آسایش خیال در جستجوی ارتقا سلامت روان خود باشند.  به این دلیل، برآنیم تا با پیوند‌زنی علم و هنر، شاخه ای نو پرورش دهیم، از عصاره تخیل و واقعیت. و چه بهتر که این مکاشفه و شناخت، به یاری خدا، با برپایی جشنواره و دعوت از ادیبان وهنرمندان جامه عمل به خود بپوشاند. 

 تا با برگزاری جشنواره اهداف زیر پویا شوند:

– درک عمیق تر رمز و راز روان انسان
– نگریستن از منظر هنر به سلامتی و رشد روان
– نگاهی هنرمندانه به دردمندان روان
– نزدیکی و باور پذیری دنیای شهروندان مبتلا به تالمات روان
– جشنواره «هنر و روان» در این راستا از هنرمندان کشور  دعوت می‌کند آثار خود در مورد جستجوی سلامت روان در زندگی شهری و روستایی، ابتلا به بیماری های روانپزشکی و ادامه زندگی، فرهنگ، عمومی و سلامت روان، معنویت و سلامت روان، شادمانی و اندوه، والدگری مثبت، ارتباط موثر، خشم و ترس، پذیرش تفاوت ها، تاب‌آوری روانشناختی، اورژانس‌های اجتماعی، حاشیه نشینی و اختلالات روانی، کودکان و دنیای روانی شان، کودک آزاری، مراقبت از زنان آسیب‌پذیر، سالمندان و اقلیت‌ها و کلیه حیطه های دیگر مرتبط با سلامت روان و بیماری های روانپزشکی را ارسال و در جشنواره شرکت کنند.

🔸 شرایط آثار و شرکت در بخش داستان:

داستان های کوتاه ارسالی به جشنواره نباید سابقا در جشنواره دیگری برگزیده شده باشند.

داستان کوتاه نیز باید نهایتا ۳۰۰۰کلمه باشد و هر هنرمند می‌تواند حداکثر ۳ داستان کوتاه منتشرنشده خود را به جشنواره ارسال کند.

ضروری است در زمان ارسال آثار مشخصات کامل هنرمند، تلفن ثابت و همراه، ایمیل و آدرس ایشان نیز ارسال گردد.

بارگزاری اجازه نامه کتبی نویسنده، عکاس و کارگردان همراه ارسال اثر الزامی است.

اثر هنری بدون نام هنرمند، یا با نام مستعار پذیرفته نمی‌شود.

در پایان جشنواره، دبیرخانه آثار ارسالی منتخب را در قالب کتابچه و سی دی و بارگزاری در وبسایت جشنواره منتشر خواهد نمود. ارسال آثار به جشنوا ره به این معنی است که هنرمند رضایت خود برای انتشار اثر در مجموعه آثار برگزیده جشنواره در سه غالب فوق را اعلام داشته است. 

داستان‌های ارسال شده ( اعم از پذیرفته شده و پذیرفته نشده) مسترد نخواهد شد. 

هنرمندانی که در این جشنواره شرکت می‌کنند لازم است توجه نمایند تا تعیین آثار منتخب و چاپ و انتشار آنها از طریق دبیرخانه همایش از درج آثار ارسالی خود در کتاب‌ها، نشریات، سایت های اینترنتی و ارسال برای جشنواره‌های دیگر خودداری فرمایند. در غیر این صورت اثر ارسالی در مسابقه شرکت داده
نخواهد شد.

برگزارکننده مسئول استفاده غیر مجاز شرکت کنندگان از کپی رایت نیست.

🔸 نحوه ارسال آثار و ارتباط:

ایمیل
psychiatry.art98@gmail.com
تلگرام
t.me/drhejaziadmin

واتساپ
۰۹۱۵۸۵۰۶۳۴۳

اینستاگرام
www.instagram.com/psychiatry_art

ارسال به آدرس محل دبیرخانه:
مشهد، میدان بوعلی، بلوار حر عاملی، بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی روانپزشکی ابن سینا، مرکز تحقیقات علوم رفتاری و سلامت روان 

 

توسط |2020-01-16T21:33:21+04:30دسامبر 22nd, 2019|دسته بندی نشده|0 نظر

درباره نویسنده :

DastanoSafar

پیام بگذارید