سومین جایزه ادبی نوفه2020-09-11T02:28:42+04:30

آخرین مهلت ارسال آثار:   ۳۰ مهر  ۱۳۹۹

به گزارش مجله داستان و سفر، بنابر اعلام دبیرخانه‌ی جایزه‌ رمان گمانه‌زن «نوفه»، سومین دوره‌ی این جایزه‌ی ادبی به بهترین آثار تالیفیِ گمانه‌زن که در قالب رمان و یا داستان بلند در محدوده‌ی زمانی مهر ۹۸ تا شهریور ۹۹ منتشر شده باشند و مطابق شرایط ذکرشده در آیین‌نامه‌ی این بخش از جایزه باشند، تعلق می‌گیرد. بدین وسیله از تمامی ناشران و نویسندگان ایران دعوت می‌شود تا پایان مهرماه ۹۹ آثار واجد شرایط‌شان را به دبیرخانه‌ی جایزه «نوفه» ارسال کنند.

دبیرخانه‌ی سومین دوره‌ی جایزه‌ی نوفه در نشانی تهران، خیابان انقلاب، خیابان فخر رازی، خیابان شهدای ژاندارمری، پلاک ۸۶، ساختمان پیدایش، طبقه‌ی دوم، دبیرخانه‌ی جایزه‌ی نوفه با کدپستی ۱۳۱۴۷۳۳۹۶۳ آماده دریافت آثار است. این دبیرخانه، همچنین با تلفن ۶۶۹۷۰۲۷۰(۰۲۱) و تلفکس: ۶۶۴۰۱۵۱۴ پاسخگوی سؤالات نویسندگان و ناشران خواهد بود. ناشران و صاحبان آثار می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سومین دوره‌ی جایزه‌ی «نوفه» به پایگاه اینترنتی www.noofe.info مراجعه کنند.

همچنین مشابه ادوار پیشین این جایزه و به منظور تشویق هرچه بیشتر نویسندگان به تألیف آثار گمانه‌زن، جوایز جنبی «فصل اول» و «جایزه‌ی رمان گمانه‌زن نوجوان» نیز در کنار جایزه‌ی رمان گمانه‌زن سال، برگزار خواهد شد.

نویسندگان برای شرکت در جایزه‌ی «فصل اول»‌ می‌توانند فصل یا قسمت دلخواهی از داستان بلند یا رمان گمانه‌زن‌شان را با رعایت شرایط آیین‌نامه‌ی این بخش از جایزه‌ی ادبی نوفه و با این شرط که اثر ارسالی هنوز به طور رسمی منتشر نشده باشد، از طریق آدرس پست الکترونیک fasle1@noofe.info ارسال کنند. (این آدرس فقط در دوران برگزاری مسابقه معتبر بوده و ارسال به آن به منزله‌‌ی شرکت در مسابقه ‌است.)

همچنین ناشران و صاحبان آثاری که مایل به شرکت در جایزه‌ی جنبی «رمان گمانه‌زن نوجوان» هستند می‌توانند از طریق ارسال آثاری که با شرایط درج‌شده در آیین‌نامه‌ی این بخش از جایزه ادبی نوفه، مطابقت دارند به دبیرخانه‌ی نوفه(فرآیندی مشابه ارسال آثار برای جایزه‌ی اصلی)، در این بخش از سومین دوره‌ی جایزه‌ی ادبی نوفه شرکت کنند.

لازم به ذکر است که  آیین اختتامیه و اعطای جوایز همچون ادوار پیش در زمستان ۹۹ برگزار خواهد شد. همچنین گفتنی‌ست در صورت تمدید مهلت دریافت آثار، اطلاع‌رسانی متعاقباً از طریق پایگاه خبری جایزه‌ی ادبی نوفه به آدرس www.noofe.info انجام خواهد شد. ناشران، صاحبان آثار در تمامی بخش‌های جایزه و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به کانال تلگرام نوفه، صفحه‌ی اینستاگرام نوفه و حساب توییتر نوفه از آخرین اخبار این جایزه‌ی ادبی مطلع شوند.

ادبیات گمانه‌زن برگردانی از عبارت Speculative Fiction است. بنا بر تعریف ویکی‌پدیای فارسی، این عنوان توصیف کننده‌ی تمامی سبک‌ها و زیرسبک‌هایی است که دنیایی متفاوت با دنیای واقعی را تصویر می‌کنند.

.