ربات‌ها قلم به دست می‌شوند

/, علمی/ربات‌ها قلم به دست می‌شوند

ربات‌ها قلم به دست می‌شوند

  ربات‌ها قلم به دست می‌شوند

الگوریتم پیشرفته‌ای توسط محققان دانشگاه بورنی طراحی شده است که روبات‌ها را قادر می‌کند قلم به دست گرفته و ضمن نوشتن کلمات مختلف به زبان‌های مختلف، طرح‌هایی را نیز نقاشی کند. به گفته محققان، این طرح در آینده‌ای نه چندان دور روابط روبات‌ها با نیروی انسانی را متحول خواهد کرد.

این الگوریتم قادر به نوشتن حروف ژاپنی بوده و کلمات ۱۰ زبان مختلف از جمله هندی، انگلیسی و یونانی را نیز خوانده و کپی می‌کند. در حال حاضرالگوریتم طراحی شده در یک روبات بکار گرفته شده و تنها با نگاه کردن به کلمات نمونه عینیان را کپی می‌کند. این روبات قادر به تفکیک کلمات و حروف مختلف بوده و به کمک هوش مصنوعی تصمیم می‌گیرد که قلم را چه زمانی بر کاغذ قرار داده و چه زمانی بلند کند.

دو الگوریتم بکار رفته در این  سیستم هوشمند توانایی خواندن کلمات را به روبات اعطاء کرده و همزمان تصمیم گیری برای آغاز نوشتن و قرار دادن صحیح حروف کنار یکدیگر را محقق می‌سازد. در لابراتور دانشگاه بورنی از این روبات خواسته شد تا کلمه “سلام” را خوانده و نمونه آن را کپی کند. این روبات با بهره گیری از الگوریتم‌های موجود کلمه را تشخیص داده و قلم بر دست گرفت. روبات مذکور این کلمه را همزمان به چندین زبان مختلف دنیا از جمله یونانی، هندی، اردو، چینی و … نوشت.  

محققان معتقدند به کمک این طرح، روبات‌ها در آینده‌ای نه چندان دور قادر خواهند بود به انسان‌ها در محیط کار کمک کرده و وظیفه یادداشت برداری و طراحی نمودارها را انجام دهند. این روبات به اندازه‌ای در نگارش کلمات مهارت دارد که حتی کلماتی را نیز که تا به حال ندیده و حتی زبان آن‌ها را نیاموخته را با دقتی برابر ۹۳ درصد بر صفحه کاغذ می‌نویسد.

آتسونوبی کوتانی محقق ارشد پروژه در توضیح این طرح می‌گوید: این روبات با بهره‌گیری از الگوریتم‌های هوشمند به تصاویر نگاه کرده و حرکت مناسب برای نگارش حروف را تشخیص می‌دهد. این اقدام به حدی واقعی است که مخاطبان در تشخیص نویسنده واقعی دچار تردید شده و اغلب سئوال می‌کنند این کلمات را یک انسان نوشته یا یک روبات؟

توسط |2019-06-11T00:33:59+04:30ژوئن 1st, 2019|رویدادهای ادبی هنری, علمی|0 نظر

درباره نویسنده :

DastanoSafar

پیام بگذارید